Сократите дробь

2x-5/2x (в квадрате) - 3x-5

+4
Ответы (1)
  1. 27 мая, 09:08
    0
    (2x-5) / 2x^2-3x-5

    2x^2-3x-5=0

    D=9+40=49=7^2

    x1 = (3+7) / 4=10/4=5/2

    x2 = (3-7) / 4=-1

    2x^2-3x-5=2 (x+1) (x-5/2) = (x+1) (2x-5)

    (2x+5) / (x+1) (2x-5) = 1 / (x+1)