25x (в квадрате) - 10 х-3

+2
Ответы (2)
  1. 3 сентября, 09:51
    0
    25 х^2-10x-3=0

    D=b2-4ac

    D=100-4*25 * (-3) = 400

    x1=-b+Корень с D/2a=10+20/50=0,6

    x2=-b-Корень с D/2a=10-20/50=0,2
  2. 3 сентября, 09:56
    0
    25x²-10x-3=0

    D=b²-4ac

    D=100+300=400

    x=