Сократи дробь

6 ab / ab - 4 ab2

6 b / b - 4 a

6/a

b/1-4a

+5
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 09:49
    0
    (6ab) / (ab-4ab^2) = (6ab) / (ab (1-4b) = 6 / (1-4b)