Разложите на множители:

m^2-z^2;

x^2y^-1;

36a^2-121b^2

2d^2-50c^2

+3
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 21:24
    0
    M^2-z^2 = (m+z) (m-z)

    36a^2-121b^2 = (6a+11b) (6a-11b)

    2d^2-50c^2=2 (d^2-25c^2) = 2 (d-5c) (d+5c)