Разложите на множители трехчлен

x^2 - 12 х + 20.

+1
Ответы (1)
  1. 20 июля, 04:37
    0
    D = (-12) ^2-4*1*20=144-80=64; x1 = (12-8) / 2, x2 = (12+8) / 2. x1=2, x2=10. получаем: x^2-8x+20 = (x-2) * (x-10).