2 2/9*3,7-2 2/9 * (5,3)

+5
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 20:42
    0
    2 2/9*3,7 - 2 2/9 * (-5,3) = 9

    2 2/9*3 7/10=20/9*37/10=74/9

    2 2/9 * (-5 3/10) = 20/9 * (-53/10) = - 106/9

    74/9 - (-106/9) = 180/9=9