Разложите на множители:

а) ab-ac+5b-5c

б) 25 а (в квадрате) - (2 а-8) (в квадрате)

+5
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 00:04
    0
    A) ab - ac + 5b - 5c = a (b - c) + 5 (b - c) = (b - c) (a + 5)

    Б) 25 а^2 - (2 а - 8) ^2 = (5 а) ^2 - (2 а - 8) ^2 = (5 а + (2 а - 8)) (5 а - (2 а - 8)) = (7 а - 8) (3 а + 8)