10xy^2-12x^2y+9x^2y-9xy^2, если x=1/3, y=9

+1
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 18:00
    0
    = (10 хy^2 - 9xy^2) - (12x^2y - 9x^2y) = xy^2 - 3x^2y = xy• (y - 3x)

    X = 1/3; y = 9

    1/3•9• (9 - 3•1/3) = 3• (9 - 1) = 3•8 = 24

    Ответ 24