0,2x во второй степени - 1,8 x = 0

+2
Ответы (2)
  1. 11 апреля, 08:19
    0
    0.2x^2-1.8x=0

    0.2x (x-9) = 0

    0.2x=0 или x=9

    x=0

    Ответ: 0; 9
  2. 11 апреля, 08:42
    0
    0,2X^2-1,8X=0

    2X^2-18X=0

    X^2-9X=0

    По теореме Вието

    x1+x2=9

    x1*x2=0

    следовательно x1=0 a x2=9