Помогите

4. Упростите выражение.

- (12 у-3 (у-4)) + 9 у

5 а - (4 а - (3 а-2))

287. Упростите

А) 0,2 (2,1 х-2,3 у) - 0,4 (3,1 у+1,9 х) =

+5
Ответы (1)
  1. 12 июля, 10:37
    0
    - (12 у-3 (у-4)) + 9 у = - (12 у-3 у+12) = - 12 у+3 у-12=-9 у-12

    5 а - (4 а - (3 а-2)) = 5 а - (4 а-3 а+2) = 5 а-4 а+3 а-2=4 а-2

    0,2 (2,1 х-2,3 у) - 0,4 (3,1 у+1,9 х) = 0,42 х-0,46 у-1,24 у-0,76 х=-0,34 х-1,7 у