Sint=4/5 если пи/2
+1

Ответы (1)
  1. 23 мая, 16:53
    0
    Sint=4/5 если п/2
    cos ²t + sin²t=1

    cos ²t=1-sin²t

    cost = + - √1-sin²t

    cos = - √1-sin2t т. к cost≤0

    cast = √1 - (4/5) ²=-3/5

    tgt=sint/cost

    tgt=4/5 / - 3/5=-4/3

    ctgt=-3/4 т. к ctgt противоположен tgt