Решите неравенства

А) 2 х+3/2 х-3 меньше 0

Б) - 2<=5-6 х<=5

+2
Ответы (1)
  1. 16 марта, 06:29
    0
    А) 2 х+3/2 х-3 < 0

    3 1/2 x<3

    x<3:7/2<3*2/7<6/7

    Б) - 2<=5-6 х<=5

    5-6x>=-2

    -6x>=-7

    x>=7/6>=1 1/6

    5-6x<=5

    -6x<=0

    x<=0