Преобразуйте в многочлен стандартного вида:

(m+5) в квадрате - 3m (m-4) = ?

+5
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 18:44
    0
    (m + 5) ² - 3m (m - 4) = m² + 10m + 25 - 3m² + 12m = 25 + 22m - 2m²