1. 5^х+1 - 3∙5^х = 250

+2
Ответы (1)
  1. 9 июля, 07:16
    0
    5^x+1-3*5^x=250 5x (5-3) = 250 5^x*2=250 5^x=125 5^x=5^3 x=3