А) √121-10√6.4*√0.1

б) 2√5-√45+√80

+3
Ответы (1)
  1. 21 мая, 06:12
    0
    √121 - 10√6.4*√0.1=11-10√ (6.4*0.1) = 11-10*0.8=11-8=3

    2√5 - √45 + √80 = 2√5-√ (9*5) + √ (16*5) = 2√5 - 3√5 + 4√5 = 3√5