F (x) = x (во 2 степени) - 3x+1

+2
Ответы (1)
  1. 14 марта, 03:44
    0
    M=x=-b/2a=3/2=1.5

    y=2.25-3*1.5+1=-1.25

    x (во 2 степени) - 3 х+1=0

    Д=9-4=5 Д>0

    нет корней