Поровняйте 5 в 12 степени и 25 в 6 степени 2) 2 в 30 степени и 3 в 20 степени

+3
Ответы (1)
  1. 7 марта, 17:43
    0
    25^6 = (5²) ^6=5^12⇒5^12=25^6

    2^30 = (2³) ^10=8^10

    3^20 = (3²) ^10=9^10

    2^30<3^20