Представте в виде многочленов:

1) (4x+0.1y) в квадрате

2) (0.2a+10b) в квадрате

3) (0.3b - 10c) в квадрате

4) (0.5x + 2y) в квадрате

+2
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 05:53
    0
    1. (4 х+0,1 у) ^2=16 х^2+0,8 ху+0,01 у^2

    2. (0,2 а+10b) ^2 = 0,04a^2+4ab+100b^2

    3. (0,3b-10c) ^2 = 0,09b^2-6bc+100c^2

    4. (0,5x+2y) ^2 = 0,25x^2+2xy+4y^2