Задача.

S=36,8 см2 (в квадрате)

а=9,2 см

b=? см

Р=? см

Найти:b, P

+3
Ответы (1)
  1. 21 февраля, 05:43
    0
    B = S:а

    Значит b = 36.8:9.2=4 см

    P = (а+b) * 2 = (9.2+4) * 2=26.4cм