4x-1 дробь9 - x+2 дробь6=2

+4
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 04:53
    0
    4x-1/9 - x+2/6=2

    2 (4x-1) - 3 (x+2) = 36

    8x-2-3x-6=36

    5x=44

    x=8,8