80 25/54 - (14,6 + 19 * 1/38 * 2,2) : 0,2 + 67 1/27 - 42 1/6

+4
Ответы (1)
  1. 12 марта, 00:15
    0
    80 25/54 - (14,6 + 19 * 1/38 * 2,2) : 0,2 + 67 1/27 - 42 1/6 = 26 5/6

    1) 19 * 1/38 = 19/38 = 1/2 = 0,5

    2) 0,5 * 2,2 = 1,1

    3) 14,6 + 1,1 = 15,7

    4) 15,7 : 0,2 = 78,5 = 78 1/2

    5) 80 25/54 - 78 1/2 = 80 25/54 - 78 27/54 = 79 79/54 - 78 27/54 = 1 52/54 = 1 26/27

    6) 1 26/27 + 67 1/27 = 68 27/27 = 69

    7) 69 - 42 1/6 = 68 6/6 - 42 1/6 = 26 5/6