6 х+24=3-2 х

7,1-х=5,9-3 х

4 (х-8) = 6 х-4

Помогите с:

+5
Ответы (2)
  1. 30 января, 10:57
    0
    1) 6 х+24=3-2 х

    6 х+2 х=3-24

    8 х = (-21)

    х = (-21) : 8

    х=-2,625

    2) 7,1-х=5,9-3 х

    -х+3 х=5,9-7,1

    2 х = (-1,2)

    х = (-1,2) : 2

    х=-0,6

    3) 4 (х-8) = 6 х-4

    4 х-32=6 х-4

    4 х-6 х=-4+32

    -2 х=28

    х=28: (-2)

    х=-14
  2. 30 января, 11:58
    0
    1) 4

    лв вльв лв вльв лвлв