Упростите выражение 4x^2*3y+7x^2*9y-2x^2*2y

+4
Ответы (2)
  1. 5 октября, 06:18
    0
    16 х*3 у + 49 у-4 х*2 у

    12 х*44 у
  2. 5 октября, 07:01
    0
    4 х²*3 у+7 х²*9 у-2 х²*2 у = (4*3+7*9-2*2) х²у = (12+63-4) х²у=71 х²у