3 12/13: (1 3/7+2 4/13)

1 8/17: (12/17+2 7/11)

3 1/2: (1 4/15+2 9/10)

(2 1/16-1 1/14) * 28

+3
Ответы (1)
  1. 6 октября, 23:58
    0
    1

    1 3/7+2 4/13=1 39/91+2 28/91=3 67/91

    3 12/13:3 67/91=51/13*91/340=21/20=1 1/20

    2

    12/17+2 7/11=132/187+2 119/187=2 251/187=4 64/187

    1 8/17:4 64/187=25/17*187/812=275/812

    3

    1 4/15+2 9/10=1 8/30+2 27/30=3 35/30=4 1/6

    3 1/2:4 1/6=7/2*6/25=21/25

    4

    2 1/16-1 1/14=2 7/112-1 8/112=111/112

    111/112*28=111/4=27 3/4