Разложите на на множители трехччлен 2 х в квадрате+3 х-5

+3
Ответы (1)
  1. 27 января, 12:08
    0
    2x²+3x-5=2x²-2x+5x-5=2x (x-1) + 5 (x-1) = (2x+5) (x-1)