Вычислите

1/3 в 4 степени x 243 + 1/5 в 3 степени x 500

+2
Ответы (1)
  1. 24 августа, 04:19
    0
    1/3*1/3*1/3*1/3=1/81 1/81*243=3 1/5*1/5*1/5=1/125 1/125*500=4 3+4=7