1) 2p-6

2) 4p-32a

(p-2) * (p+3) - (p+1) * (p-6) =

p=123

+3
Ответы (1)
  1. 24 ноября, 09:44
    0
    1) 2 р-6=2 (р-3)

    2) 4 р-32 а=4 (р-8 а)