Вычислите

1) 2^-1 + (-3) ^-3

2) (2^-1/7) ^1.4*4^0.1

+4
Ответы (1)
  1. 14 мая, 22:03
    0
    1) 2 - ¹ + (-3) - ³⇒1/2 - 1/3³=1/2-1/27 = (27-2) / 54=25/54.

    2) (2^-1/7) ^1,4*4⁰,¹=2-⁰,²*4⁰,¹ = 2-⁰,²*2⁰, ²=1.