Решите уравнение

4 х в квадрате - (2 х-1) в квадрате=15

9 х в квадрате-1 = (3 х-2) в квадрате

(3 х+1) в квадрате - (3 х-1) в квадрате = 11 х+1,2.

+2
Ответы (1)
  1. 23 июля, 20:37
    0
    1) 4 х^2 - (4 х^2-4 х+1) = 15

    4 х^2-4 х^2+4 х-1=15

    4 х-1=15

    4 х=15+1=16

    х=16:4

    х=4

    2) 9 х^2-1 = (3 х-2) ^2

    9 х^2-1=9 х^2-12 х+4

    9 х^2-1-9 х^2+12 х-4=0

    12 х-5=0

    12 х=5

    х=5/12

    3) (3 х+1) ^2 - (3 х-1) ^2=11 х+1,2

    9 х^2+6 х+1 - (9 х^2-6 х+1) = 11 х+1,2

    9 х^2+6 х+1-9 х^2+6 х-1=11 х+1,2

    12 х=11 х+1,2

    12 х-11 х+1,2=0

    х+1,2=0

    х=-1,2