Записать в виде квадрата одночлена:

1) m в 12 степени;

2) n в 6 степени

3) 64x в 3 степени y в 24 степени;

4) 1/8 а в 6 степени y в 30 степени

+5
Ответы (1)
  1. 16 августа, 10:23
    0
    1) m^12 = (m^6) ^2

    2) n^6 = (n^3) ^2

    3) 64x^3*y^24=8x^15*y^12

    1/8a^6*y^30 = (((1/кв. корень2) a*y^5) ^3) ^2