Разложите на множители:

1) х²-4

2) 25-9 а²

3) 36m²-100n²

4) 0,04p²-1,69q²

5) x²y² - 4/9

6) а⁴ - в^6

7) 0,01 с² - в^8

+4
Ответы (1)
  1. 21 октября, 23:10
    +1
    1) = (х-2) (х+2)

    2) = (5-3 а) (5+3 а)

    3) = (3m-10n) (6m+10n)

    4) = (0,2p-1,3q) (0,2p+1,3q)

    5) = (xy-2/3) (xy+2/3)

    6) = (а²) ² - (b³) ² = (a²-b³) (a²+b³)

    7) = (0,1c) ² - (b⁴) ² (0,1 с-b⁴) (0,1c+b⁴)