Розкласти на множники х4 (степени) - 1

+1
Ответы (2)
  1. 18 апреля, 16:26
    0
    (x-1) (x+1) (x2+1) Наверно, так
  2. 18 апреля, 18:43
    0
    x^4-1 = (x^2-1) (x^2+1) = (x-1) (x+1) (x^2+1)

    ^2 - означает " в квадрате"