1) 5x+3 (3x+7) = 35 2) 8x - (7x+8) = 9 3) 8y-9-{4y-5) = 12y - (4+5y) 4) 4+8y+8=2y - (10+7y) + 9 1) 5 (x-3) - 2 (x-7) + 7 (2x+6) = 7 2) 11 (y-4) + 10{5-3y) - 3 (4-3y) = - 6 3) 5 (8z-1) - 7 (4z+1) + 8 (7-4z) = 9 4) 10 (3x-2) - 3 (5x+2) + 5 (11-4x) = 25

+2
Ответы (1)
  1. 28 февраля, 04:42
    0
    1) 5 х+9 х+21=35

    14 х=35-21

    14 х=14

    х=1

    2) 8 х-7 х-8=9

    х=1

    3) 4+8+10-9=2 у-7 у-8 у

    -13 у=12

    у=-12/13