приставти в виде многочлена:

б) (z в квадрате + 3z + 2) (z-5)

г) (x в квадрате-xy+y в квадрате) (x-y)

Упростите выражения:

б) (3 m в квадрате+3n в квадрате) - (2m+n) (m+2n)

г) (c-5) (c-10) + 3c (c+5)

б) (x-y) (2x-3y) - (3x-y) (2x+y)

г) (3c-d) (d+3c) + (4c-d) (c-4d)

+1
Ответы (1)
  1. 24 августа, 21:59
    0
    б) (z^2+3z+2) (z-5) = z^3-5z^2+3z^2-15z+2z-10=z^3-2z^2-23z

    г) (x^2-xy+y^2) (x-y) = x^2-2xy+y^2x-y^2

    б) (3m^2+3n^2) - (2m+n) (m+2n) = m^2+n^2-5mn

    г) (с-5) (с-10) + 3 с (с+5) = 4 с^2+50

    б) (x-y) (2x-3y) - (3x-y) (2x+y) = - 4x^2-4xy-2y^2

    г) (3c-d) (d+3c) + (4c-d) (c-4d) = 13c^2-17cd-5d^2