найти производную (у штрих)

1. y=1/3 (x в 5 степени)

2. у=х²-5 х+1/х

3. у=х (х²-5 х+1)

4. у=х³-5 х²+1 (знаменатель х)

+1
Ответы (1)
  1. 21 января, 05:12
    0
    1. у'=5/3*x^4

    2. y'=2x-5-1/x^2

    3. y' = (x^2-5x+1) * x (2x-5)

    4. y' = (x^3-5x^2+1) - x (3x^2-10x) / x^2