Преобразуйте выражение (5+а) в квадрате + (3 а-1) * (а-2) в многочлен стандартного вида

+2
Ответы (2)
  1. 24 сентября, 03:31
    0
    25+10a+a^2+3a^2-6a-a+2=27+3a+4a^2
  2. 24 сентября, 03:57
    0
    5 в квадрате+10 а вквадрате+а вквадате+3 а вквадрате+2-а+2=25+14 а в квадрате-а=14 а вквадрате-а+25