Упростите выражение 2 (2-3 а) в квадрате-2 а (9 а-8)

+4
Ответы (2)
  1. 15 ноября, 16:24
    0
    2 (4-6 а+9 а) - 2 а (9 а-8) = 8-12 а-18 а+16 а=8-30 а+16=8-14 а
  2. 15 ноября, 16:59
    0
    2 (4-12a+9a^2) - 18a^2+16a=0

    8-24a+18a^2-18a^2+16a=0

    -8a+8=0

    a=1