5 у-9 - 5-6 у = 10 у-9 - 3-4 у

10 5 14 7

+1
Ответы (1)
  1. 22 мая, 00:41
    0
    5y - 9 - 5 - 6y = 10y - 9 - 3-4y

    10 5 14 7 | * 350

    175y - 315 - 350 + 420y = 250y - 225 - 150 + 200y

    595y - 665 = 450y - 375

    145y = 290

    y = 2