Разложите на множители многочлен (т. е. трехчлен) : y^2+y-20.

+4
Ответы (1)
  1. 22 сентября, 07:23
    0
    y^2+y-20=0,

    По теореме Виета

    y1=-5, y2=4,

    y^2+y-20 = (y+5) (y-4)