Решите уравнение: x^4+12x^2=16-3x^2

+1
Ответы (2)
  1. 12 июня, 07:02
    0
    преобразование x^4+15x^2-16 = (x-1) (x+1) (x^2+16)

    otvet : x=-1; x=1
  2. 12 июня, 08:27
    0
    х^4+12x^2=16-3x^2

    x^4+15x^2-16=0

    x^2=t

    t^2+15t-16=0

    по теореме виета:

    x1+x2=-15

    x1*x2=-16

    x1=-16

    x2=1