84.5 во 2 степени - 59.5 во 2 степени разделить на 61 во 2 степени - 11 во 2 степени

+1
Ответы (1)
  1. 24 декабря, 21:25
    0
    по формуле: (84.5-59.5) * (84.5+59.5) / (61-11) * (61+11) = 25*144/50*72, можно сократить = 1*2/2*1=1