Дана функция у=f (x), гдеf (x) = 12x-5. Найдите: а) f (x+1) ; б) f (x^2) ; в) f (-x) ; г) f (x^2-3).

+2
Ответы (1)
  1. 17 июня, 14:49
    0
    f (x+1) = 12x+12-5 = 12x + 7

    f (x^2) = 12x^2-5

    f (-x) = - 12x-5

    f (x^2-3) = 12x^2-36-5=12x^2-41