Решите уравнение (x-2) в квадрате-8 (х-2) + 15=0

+3
Ответы (1)
  1. 28 сентября, 05:04
    0
    (x-2) = t

    t в квадрате-8t+15=0

    (t-3) (t-5) = 0

    x1-2=3 x1=5

    x2-2=5 x2=7