f (x) = 1-5x+3xв квадрате k=f' (x0) = 1 x0=? f (x0) = ?

+3
Ответы (1)
  1. 7 мая, 08:22
    0
    f' (x) = 6x-5=1

    x0=1

    f (x0) = 1-5+3=-1