А^9 * (a^-3) ^4 при а=1/4

+1
Ответы (1)
  1. 22 июня, 01:16
    0
    а^9 * (a^--3) ^4 при а=1/4 a^9*a=a^10 = (1/4) ^10=1/1048576.