Решите уравнение: 2 ^4 х-1+2 ^4 х-2-2 ^4 х-3=160 ^ - в степени

+2
Ответы (1)
  1. 29 июня, 11:06
    -2
    2^ (4 х-1) + 2^ (4 х-2) - 2^ (4 х-3) = 160,

    2^ (4x-3) (2^2 + 2 - 1) = 160,

    5 * 2^ (4x-3) = 160,

    2^ (4x-3) = 32,

    2^ (4x-3) = 2^5,

    4x-3=5,

    4x=8,

    x=2.