У в квадрате - 2 у: 4 = 0,5 у (6 - 2 у)

+2
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 13:22
    0
    y2-2y / 4 = 0.5y (6-2y)

    4 (y2-2y) = 3y-y

    4y2-8y-3y+y=0

    4y2-10y=0

    y (4y-10) = 0

    y1=0 4y=10

    y2=10/4=2.5