1) 6√2+5√18

2) 5√75-2√27

3) √2+√50-√18

4) 3√20+5√45-2√80

5) 2√48+√27+√12

6) (√3-1) (√3+1)

+4
Ответы (2)
  1. 27 ноября, 08:09
    0
    1) 6√2+5√18=√72+450=√522

    2) 5√75-2√27=√1875-54=√1821

    3) √2+√50-√18=√32

    4) 3√20+5√45-2√80=√180+1125-320=√945

    5) 2√48+√27+√12=√192+39=√231

    6) (√3-1) (√3+1) = 3-1=2
  2. 27 ноября, 08:58
    0
    6 √2+5 √ (9x2) = 6 √2+5x3√2 = (6+15) √2=21√2

    5√ (25x3) - 2√ (9x3) = 25√3-6√3 = (25-6) √3=19√3

    √2+√ (25x2) - √ (9x2) = (1+5-3) √2=3√2

    3√ (4x5) + 5√ (9x5) - 2√ (16x5) = 3x2√5+5x3√5-2x4√5 = (6+15-8) √5=13√5

    2√ (16x3) + √ (9x3) + √ (4x3) = 2x4√3+3√3+2√3 = (8+3+2) √3=13√3

    перемножаем скобки 3+√3-√3-1=3-1=2