x в квадрате / x в квадрате-9=12-x / x в квадрате - 9

+5
Ответы (1)
  1. 4 сентября, 17:51
    0
    x^2 / (x^2-9) = (12-x) / (x^2-) домножаем все уравнение на (x^2-9)

    x^2=12-x

    x^2+x-12=0

    D (дискриминант) = 1^2-4 * (-12) = 1+48=49=7^2

    x1 = (-1+корень из D) / 2 = (-1+7) / 2=6/2=3

    x2 = (-1-корень из D) / 2 = (-1-7) / 2=-8/2=-4

    Ответ: х1=3, х2=-4