вынесите общий множитель за скобки! а) 12 х-6Y Б) 2m^3-6m+3m^2 в) - p^4q^2+p^2q^3 г) 9a^2b^3+18ab д) (х+2) - х (х+2)

+1
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 03:29
    0
    а) = 6 (2 х-у)

    б) = м (2 м^2-6+3 м)

    в) = - р^2q^2 (р^2-q)

    г) = 9ab (ab-2)

    д) = (х+2) * (1-х)